Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 1 ul. 3-go Maja 16, 62-800 Kalisz, tel./fax 62-501-84-88
Nawigacja
Strona główna
O szkole ...
Patron szkoły
Rys historyczny
Dyrekcja szkoły
Grono pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Lokalizacja
Nabór do szkoły
Dokumenty szkolne
Innowacje pedagogiczne
Nowatostwo pedagogiczne
Artykuły
Linki
Świetlica
Galeria zdjęć
Sekretariat szkoły
Rada Rodziców
Biblioteka szkolna
Pracownia ICIM
Pedagog
Logopeda
Pielęgniarka
Fundusz Socjalny
Informacje
Współpraca z instytucjami
Losy absolwentów
Sprawdzian klas VI
Harmonogram konkursów
Kalendarz roku szkolnego
Zajęcia dodatkowe I-III
Zajęcia dodatkowe IV-VI
dla rodziców
dla uczniów
Polityka plików cookies
Projekty i programy zewnętrzne
Dobre praktyki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne linki
M E N
O D N Kalisz
Kuratorium Oświaty
EduSeek
Scholaris
O K E Poznań
My na fejsie
Ostatnie artykuły
Dzień bez przemocy
Uroczysta Eucharysti...
Wiosenne Majaki
Dzień otwartych Drzw...
Losowa Fotka
DLA NASZEJ OLIWII
Ważne

Zapraszamy bardzo serdecznie... bądźmy tam dla naszej Oliwki

Konkurs "jesienne duszki i skrzaty
Konkursy

UWAGA!

OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY 

PT. "JESIENNE DUSZKI I SKRZATY"

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas I-IIIFormat A4, technika pracy dowolnaPrace przynosimy do świetlicy szkolnej

w terminie do 30 PAŹDZIERNIKA 2014 ROKU

Organizatorzy konkursu: pani Anna Kostera

Wycieczka szkolna do Warszawy
Informacja

10 października odbyłą się szkolna wycieczka do stolicy. Wczesnym rankiem grupa uczniów z naszej szkoły wyruszyła do Warszawy. Celem wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego połączona z projekcją krótkiego filmu "Miasto Ruin" oraz zwiedzanie Centrum Nauki "Kopernik".Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali eksponaty zgromadzone w Muzeum Postania Warszawskiego. Z wielkim wzruszeniem czytaliśmy pocztówki i listy powstańców, poznawaliśmy ich historię, podglądaliśmy sceny przedstawiające walczących powstańców. Każdy z nas mógł poczuć się jak mali powstańcy, którzy poruszali się po mieście kanałami znajdującymi się pod miastem.CenruM Nauki Kopernik zaskoczyło wszystkich  ogromną ilością multimedialnych eksponatów. Wszyscy bawili się doskonale. Przeprowadzaliśmy laparoskopową operację pluszowego misia oraz badanie ultrasonografem a nawet niektórym udał się skok na księżyc!. Graliśmy na harfie, która nie ma strun i bawiliśmy się w małych archeologów.  Zabawy i radości nie było końca.Pogoda dopisała więc wyruszyliśmy na krótki spacer po starówce, podziwialiśmy Zamek Królewski oraz Pałac Prezydencki. Zanim opuściliśmy Stolicę udało na m się także obejrzeć Stadion Narodowy ...przed zwycięskim meczem z NIemcami.

TUTAJ ZDJĘCIA

Zajęcia metodą projektu kl 1b
Informacja

Dnia 08 października 2014r. uczniowie klasy I b w ramach zajęć metodą projektu " Zwierzęta i rośliny leśne" odwiedziły Leśne Centrum Edukacyjne- Las Winiarski. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci obejrzały wiele eksponatów zwierząt i roślin, dowiedziały się wiele interesujących informacji na temat życia biedrnki oraz wykonały pierwszą stonę do zielnika. Mimo braku pogody humory nam dopisywały i postanowiliśmy aby tu wrócić i odbyć spacer po lesie obserwując przyrodę.

TUTAJ ZDJĘCIA

Własne Kukiełki
Informacja

Koło teatralne- wykonaliśmy własne kukiełki, które później wykorzystaliśmy do inscenizacji...

  
Prace plastyczne "Jesienne drzewa"
Informacja

Świetliczaki przygotowały prace plastyczne pt. "Jesienne drzewa". Zebraliśmy kolorowe liście i do dzieła.

TUTAJ ZDJĘCIA

zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Informacja

Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej, filii numer 5 w Kaliszu zorganizowane dla świetliczaków. Pani Emilia Ratajczyk- Szczupak przeczytała uczniom bajkę pt. "Jaś i Małgosia" następnie zostały przygotowane stroje z szarego papieru do przeczytanego tekstu... Efekt końcowy oszałamiający ... 

TUTAJ ZDJĘCIA

Dzień Chłopaka w kl 1d
Informacja

30 września 2014r.z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy I b udali się do kina na film pt. " Pszczółka Maja". Oto nasze zdjęcia przed prjekcją filmu.

TUTAJ ZDJĘCIA

Konkurs "Pocztówki z wakacji"
Konkursy

We wrześniu został zorganizowany konkurs dla dzieci ze świetlicy pt. „Pocztówka z wakacji”. Wykonane prace były niezwykłe, barwne i pomysłowe. Wyłoniono trzy pierwsze miejsca, które zajęły:
I miejsce -  Zuzanna Herc z I kl. ;
II miejsce – Weronika Kubacka z I kl.;
III miejsce – Lena Raszewska z III kl.,
oraz jedno wyróżnienie, które otrzymała: Ada Raszewska z I kl.
Wszystkie te miejsca oczywiście zostały nagrodzone, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody pocieszenia. Organizator konkursu: Anna Kostera

 

Pierwszaki z 1d
Informacja

Pierwszaki z I d podczas przerw świetnie się bawią w kącikach klasowych. W kąciku muzycznym można pograć na instrumentach perkusyjnych i dzwonkach chromatycznych, w kąciku gier i zabaw dzieci chętnie korzystają z gier planszowych, puzzli i klocków oraz maskotek. Miłośnicy książek mogą odpocząć podczas przerwy czytając wiersze dla dzieci w biblioteczce klasowej i oglądając kolorowe ilustracje bajek. Przerwy w klasie 1 d są bardzo wesołe, ciekawe i twórcze.


Zajęcia metodą projektu „ Las w czterech porach roku”
Informacja

Dnia 22 września 2014 roku pierwszaki z klasy 1d  w ramach zajęć metodą projektu „ Las w czterech porach roku”   odwiedziły Leśne Centrum Edukacyjne -Las Winiarski. Podczas zajęć edukacyjnych w siedzibie centrum dzieci obejrzały wiele eksponatów zwierząt i roślin. Podczas spaceru po lesie dzieci obserwowały przyrodę, nazywały rośliny i zwierzęta leśne. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe a spacer po lesie wspaniałą zabawą. Dzieci postanowiły tu powrócić podczas zimy.