Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Nasz adres: Szkoła Podstawowa nr 1 ul. 3-go Maja 16, 62-800 Kalisz, tel./fax 62-501-84-88
Nawigacja
Strona główna
O szkole ...
Patron szkoły
Rys historyczny
Dyrekcja szkoły
Grono pedagogiczne
Doskonalenie nauczycieli
Samorząd Uczniowski
Lokalizacja
Nabór do szkoły
Dokumenty szkolne
Innowacje pedagogiczne
Nowatostwo pedagogiczne
Artykuły
Linki
Świetlica
Galeria zdjęć
Sekretariat szkoły
Rada Rodziców
Biblioteka szkolna
Pracownia ICIM
Pedagog
Logopeda
Pielęgniarka
Fundusz Socjalny
Informacje
Współpraca z instytucjami
Losy absolwentów
Spotkania z .....
Sukcesy uczniów
Sprawdzian klas VI
Harmonogram konkursów
Kalendarz roku szkolnego
Zajęcia dodatkowe I-III
Zajęcia dodatkowe IV-VI
dla rodziców
dla uczniów
Polityka plików cookies
Projekty i programy zewnętrzne
Dobre praktyki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne linki
M E N
O D N Kalisz
Kuratorium Oświaty
EduSeek
Scholaris
O K E Poznań
My na fejsie
Ostatnie artykuły
Trzecia debata
Straż Pożarna
Pierwsza pomoc
zajęcia dla rodziców
Debata 2 - Potrafim...
Losowa Fotka
nowa tsrona
Ważne

NOWA STRONA RUSZYŁA

www.sp1.kalisz.pl

zapraszamy

 

debata o zdrowiu
Informacja

W świetlicy szkolnej zorganizowana została debata o zdrowiu, wiem co jem, zdrowie na talerzu. Uczniowie omówili zdrowe nawyki żywienioweZaproszony gość Pani Krystyna Horodyńska - aktorka kaliskiego Teatru im. W. Bogusławskiego- odczytała uczniom bajkę Wioletty Piaseckiej pt: "Kluseczka".

ZDJĘCIA TUTAJ

Kocha, lubi, szanuje
Informacja

W dniu 12 lutego w Szkolnej Świetlicy została przeprowadzona pogadanka pt.: „Kocha, lubi, szanuje” z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego czyli słynne Walentynki.Głównym celem pogadanki ze Świetliczakami było kształtowanie w nich uczuć i przyjaźni, miłości, szacunku i życzliwości dla najbliższych oraz przyjaciół. Podczas spotkania świetliczaki świetnie się bawiły oraz poznawały się nawzajem, a mianowicie ”jak postrzega mnie kolega czy koleżanka”. Zostali podzieleni na dwie grupy chłopcy i dziewczynki i każde z nich opisywało na wyciętym serduszku zalety i wady wybranego kolegi czy koleżanki, a następnie wszystkie serduszka z opisem były losowane przez dziewczynki i chłopców. W końcowym etapie świetliczaki z pomocą pani bibliotekarki wykonały „drzewko miłości”, na którym zawisły kolorowe serduszka, na nich napisane życzenia walentynkowe.


Kartki walentynkowe
Konkursy

Dnia 13.02.2015 odbyło się podsumowanie konkursu na "Projekt kartki walentynkowej".  Prac było dużo, wybór był bardzo trudny. W kategorii klas 1-3 wybrano 6 najładniejszych prac tj. egzekwo I miejsce zajęli: Zuzia Herc Ib i Maja Mądra 1d ; II miejsce Wiktor Dubrown 1a i Zuzia Wojciechowska II a; III miejsce zajęli: Julia Plucińska Ic i Magda Tatarowicz III b. Wyróżnienia: Wiktoria Grabowska 0a; Adam Mariołek 1b; Jgor Trenogow Id; Weronika Kubacka 1a; Nadia Michalska 1b; W  kategorii klas IV- VI miejsce I : Nikola Woźniakowska IVa ; miejsce II : Ola Mrozińska IV a; III miejsce Sandra Jaraczyk Va. Wyróżnienia dostali: Ola Matecka, Łukasz Matecki.  Wszystkim uczestnikom rozdano dyplomy, nagrody za zajęte miejsca, oraz nagrody pocieszenia dla pozostalych dzieci. Bardzo dziękuję za otrzymane prace-organizator Anna Kostera i Joanna Kucharska

   
 
uwaga...
Ważne

Zbieramy zakrętki na rzecz chorego Wojtusia 


pizama party super
Informacja

Piżama Party- tak bawili się zumbowicze z okazji walentynek oraz tłustego czwartku... były pączki, był pociąg no i oczywiście zumba ... :)

ZDJĘCIA TUTAJ

bal karnawałowy
Informacja

13 lutego 2015 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów z klas 0-III.... W tym dniu naszą szkołę odwiedziły królowe, wróżki, czarownice oraz rycerze, duchy, jak i kowboje...


Spotkanie z pracownikami MOPSu
Informacja

W dniu 06.02.2015 r. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Kaliszu p. Agata Malczewska oraz p. Iwona Hajduk –Kurzajczyk przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kaliszu.
    Przedstawiono zakres działań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu i grup społecznych objętych pomocą ww. instytucji.

   Walkę z biedą i wykluczeniem społecznym realizowane są w ramach pomocy społecznej. Pomoc społeczna to instytucja polityki społecznej państwa mająca na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości. Instytucja ta wspiera osoby i rodziny w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwienia im życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Zadaniem pomocy społecznej jest zapobieganie powstawaniu trudnych sytuacji życiowych, przez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji ze środowiskiem.

          Uczniom została przedstawiona prezentacja multimedialna dotycząca głównych form  pomocy osobom i rodzinom w kryzysie. 

Poruszono tematy takie jak:

1. Przyczyny ubiegania się o pomoc w miejskim ośrodku pomocy społecznej w Kaliszu

 • Bezdomność,
 • potrzeba ochrony macierzyństwa,
 • bezrobocie,
 • niepełnosprawność,
 • długotrwała lub ciężka choroba,
 • bezradność w sprawach opiek.- wychowawczych,
 • przemoc w rodzinie,
 • alkoholizm,
 • sytuacja kryzysowa,
 • zdarzenie losowe.

2. W jaki sposób MOPS pomaga potrzebującym:

 • akcje tematyczne na rzecz pomocy  w okresie świąt

wsparcie rodzin w kryzysie borykających się z różnymi problemami

 • pomoc osobom niepełnosprawnym,
 • grupy wsparcia dla różnych grup wiekowych, w celu spędzania razem czasu wolnego, rozwoju zainteresowań i pasji, w celu  budowania poczucia własnej wartości,
 • pomoc ludziom bezdomnym,
 • organizacja  spotkań  okolicznościowych  dla najuboższych,
 • stwarzanie szans do wyjścia z trudnych sytuacji życiowych,
 • interwencja kryzysowa.

 Po prezentacji odbyła się dyskusja dotycząca możliwości pomagania i wspierania innych osób przez uczniów.

detektywi w 5b
Informacja

6 lutego członkowie klasy 5b wraz z p. E. Malinowską i A. Sarnowską uczestniczyli w klasowej wieczornicy „Detektywi w akcji”. Uczniowie podzieleni na grupy (agencje detektywistyczne) rozwiązywali wiele zadań wymagających spostrzegawczości, dobrego słuchu, logicznego myślenia, zdolności aktorskich, rozwiązywania problemów kryminalnych oraz współdziałania. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i świetnie się bawili.

Do następnego spotkania!

ZDJĘCIA TUTAJ

MARATON ZUMBA FILM
Ważne

obejrzyj: https://www.youtube.com/watch?v=t

absolwent z pasją w 6a i 6b
Informacja

W dniu 05.02.2015r. uczniowie klasy 6ab spotkali się z absolwentką naszej szkoły Wioletą Borkowską, która obecnie uczęszcza do Gimnazjum Nr 1 w Kaliszu. Wioleta uczęszczając do naszej szkoły interesowała się informatyką i matematyką, a w gimnazjum rozwinęła swoją pasję informatyczną uczestnicząc w zajęciach Koła Mechatronicznego. Na spotkaniu z kolegami i koleżankami mówiła o swojej pasji , pokazała  jak działają wykonane na zajęciach roboty. Uczniowie mieli również możliwość  zdobycia informacji o gimnazjum, które może stać się już niedługo ich drugim „domem”. 

ZDJĘCIA TUTAJ